جوزا ۲۶, ۱۳۹۶

اعلامیه ارگ؛ در پیوند به شناسایی عاملان مرگ!

 مبارز خاموش

 ریاست جمهوری و کاخ نشنان دل جمع و بی‌غم، پس از انجام حملات تروریستی و خود ترقانک چند هفته پیش در کابل، در اعلامیه که نشر کردند،  با کلمات افتخار آمیز از چابکی و هشیاری شان یاد کرده و گفته اند کشف جدید آنان نشان می‌دهد که عاملان و سازمانده‌گان حملات تروریستی در افغانستان، طالبان، القاعده، و داعش نیستند، بلکه عاملان این همه جنایات و قتل کشتار در سرزمین غم‌و اندوه‌ و مظلوم نشین و کاخ نشین، حوران بهشتی اند. اعلامیه پرانان ارگ و بی‌خبر از مرگ، همچنان تاکید کرده اند که این حوران بهشتی سبب فریب خوردن عدۀ از کر و کوران این خراب‌کده شده و با فریب، روح روان آنان را ربوده اند تا به یاد عطش رسیدن  با ” انار پستان‌ها” جویبار‌های خون جاری کنند.

 اعلامیه پرانان اما در این مورد که اسناد را چه زمانی و از طریق کدام سوراخ به دست آورده اند، “چپ” خوده گرفته و زیر لب گفته اند؛ “شما را به این گپ غرض نیست!”

اما گفته اند که ما آن‌قدر “چالاک و چابک” هستیم که ۱ ساعت پس “ترقیدن ” یک رونده جنت از این حادثه خبرک‌های برای شان رسیده بود. اما تا اطمینان کامل بر این که بازهم مانند گذشته بترقانند، نداشتند و به همین دلیل چپ خوده گرفتند.

عاشقان “چوکی” و اهل “دربار” در این اعلامیه باعصبانیت، کسانی را که آنان را بی‌کفایت خوانده اند، با تند ترین و کلمات آتشین حرف‌های منتقدان خود را شایعه و توطیه خوانده، دست‌های خود را به سویی آن‌سویی این کره خاکی نشانه گرفته و مثال پرانی کرده اند که “حکومت بریتانیا که یکی از”چاق‌ترین” حکومت‌ها در دنیا است، عاملان حمله تروریستی بر منچستر را نتوانست آن‌قدر زود و مثل که ما برق آسأ شناسایی کردیم، شناسایی کند.

در بخش دیگر این اعلامیه اما با کلمات عذر آمیز به این شرح تذکر داده شده؛ از این که ما مقام‌های بالا نشین حکومتی هیچ یک نمی‌توانیم با کاروان شهدای حملات تروریستی هم‌کاروان، بهشت شویم و در جلو گیری از حوادث خونین همواره کوتاهی کرده ایم، ملت شهید پرور افغانستان معذرت ما ن را بپذیرند.

 در این اعلامیه از شهیدان حملات تروریستی، تقاضأ شده است که حالا که وارد بهشت شده اند، لطفأ کمیسیونی را تشکیل دهند و با حوریان بهشتی، نشست برگزار کنند و در این نشست، با آنان در مورد جلوگیری از حملات انتحاری و کشته شدن هزاران انسان بی‌گناه در افغانستان گفت‌وگو کنند.

اعلامیه حکومت چلانان همچنان تاکید کرده است که اگر بهشتیان حملات انتحاری دست و دامن حوریان را بگیرند که لطفأ پس این سبب دل فریبی آدم‌های که تشنه دیدار و آرزوی هم‌خوابی با شما را دارند نشوید و زمینه ساز قتل و ویرانی بیشتر در افغانستان نگردید، این اقدام مظلومان بهشتی ما بدون شک نتیجه می‌دهد.

در اعلامیه لکسس سوران و کانتنر داران، به وزارت حج و او قاف و شورای محترم (چیز هم‌ها) علمای افغانستان امر فروموده اند که هر چه عاجل محدودیت‌ها را بر حوریان بهشتی وضع کنند و دست آنان از خود نمایی‌ها و دل فریبی‌های که روح و روان خود ترقانک‌ها را گروگان می‌سازند را کوتاه سازند.

در بخشی دیگری این اعلامیه ای که از پشت دیوارهای کانکریتی و کانتینر‌های سربه فلک کشیده و حصارهای هم سان برج (ایفل) اما بسان  دیوارهای زندان‌های افسانه‌یی نوشته است، آمده است که ملت شهید پرور افغانستان باید همیشه دست به دعا باشند تا سایه، این دو نهاد معتبر و حامی دین و ایمان در کشور از سر شان کم نشود.

 این درحالیست که گزارش‌های تائید ناشده از بهشت حاکی از آن است که در طول ۳۷ سال اخیر که میلیون‌ها آدم قربانی رویدادهای جنگ و حملات تروریستی در این دیار فریاد سکوت گردیده و وارد بهشت شده اند، همواره مورد ملامت بهشتیان دیگر کشورها بوده اند.

از بهشتیان افغانستان نقل شده که گفته اند، در نشست‌ها و گفت‌وگوهای که با اهل جنت از سایر کشورها داشته اند، همواره آنان ملامت شان کرده اند که بهشت جای “ظالم و مظلوم” نیست، در حالی که بیشتر قربانیان جنگ‌های ۴۰ سال این کشور یا ظالم بوده اند و یا مظلومان اند. اما این‌جا؛ جمع کلانی از جمعیتی که هنوز زنده اند و دارند انتظار مرگ را هر روز می‌کشند، به انتظار مرگ ناگهانی که در دفتر کار، کنار جاده و یا هم داخل موتر به سراغ‌شان می‌آید، لحظه شماری می‌کنند، اگر در مورد عوامل این کشتن و ترقاندن‌ها گپ بزنی، رگ احساسات شان جوش می‌کند فشار شان شاید بالای و پاین بیائید، غیریت ایمانی شان نیز زنده می‌شود و به یک جمله همه‌چیز را ختم می‌کنند؛ ” رضای خدا همین است.” تو دیگر حق دلایل گفتن را نداری، زیرا در برابر چیزی که رضای خداست، فقط باید سکوت کنی! چه سکوتی سنگین و پربها ایی؟!

Please rate this

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *