عقرب ۱۲, ۱۳۹۶

تریبون آزاد

جوانان: اصلاحات در اداره ترافیک مهم‌تر از واگذاری آن به شهرداری کابل است

محمد فهيم امين، دانش آموخته خبرنگاری، دانشگاه ابن سینا: 

 در پهلوی سایر چالش‌های که شهروندان افغانستان به ویژه پایتخت نشینان کشور با آن روزمره دست و گریبان اند، راه بندان جاده و افزایش روز افزون وسایط نقلیه می‌باشد. به تازه‌گی حکومت گفته است، مسوولیت ترافیک کابل از وزارت امور داخله به شهرداری کابل انتقال میابد.  هرچند هدف اساسی واگذاری این مسوولیت‌ها و صلاحیت‌ها، بهبود وضعیت ترافیکی در شهر کابل خوانده شده است، اما با این پالیسی که مسوولیت‌های ترافیکی مربوط به شهرداری کابل باشد و مقررات ترافیکی توسط وزارت امور داخله رهبری شود، به نظر می‌رسد که کشمکش‌های تازه‌ی را به وجود خواهد آورد.

امور ترافیکی کشور تا هنوز به طور منظم مدیریت نشده است؛ زیرا برخی از فعالیت‌های این امور مربوط به وزارت امور داخله و برخی دیگر مربوط به وزارت ترانسپورت می‌شود و از این پس شهرداری کابل نیز در آن سهم خواهد داشت.

امور ترافیکی هرکشور با توجه به شرایط موجود در آن کشور، توسط اداره‌های مخلتف رهبری می‌شود؛ به طور مثال اداره ترافیک امارات عربی متحده و پاکستان تحت رهبری وزارت امور داخله فعالیت می‌کند و مدیریت ترافیک کشور چین تحت رهبری وزارت ترانسپورت.

بهتر بود به جای این که صلاحیت‌های این اداره به شهرداری کابل احاله شود،  این اداره تحت رهبری وزارت امور داخله باقی بماند، اما تقویت شود. زیرا در افغانستان، قانون‌ها همواره توسط زور تطبیق شده است. با این که امور ترافیکی توسط وزارت امور داخله رهبری می‌شد، شاهد چندین مورد لت و کوب پولیس ترافیک بودیم و شماری از راننده‌گان به این قوانین پابند نبودند، حالا که این امور به شهرداری کابل سپرده می‌شود، گمان می‌رود وضعیت از گذشته بدتر خواهد شد.

كبير سروري، فارغ دانشگاه: 

با امضا تفام‌نامه میان وزارت امور داخله، وزارت شهرسازی و شهرداری کابل، مدیریت ترافیک شهر کابل رسما به شهرداری کابل واگذار شد. شهرداری کابل می‌گوید حالا با دست بازتری وضعیت این شهر را سر و سامان خواهد داد. با وجود آن که کابل دارای ترافیک بسیار زیاد است و مشکل عبور و مرور در شهر کابل بی نهایت زیاد است، وزارت داخله نتوانست درست است مدیریت کند و همیشه مردم به مشکل مواجه هستند. وزارت داخله که یک نهاد نظامی است، به گونه درست نتوانست ترافیک را مدیریت کند و همیشه فساد دراین اداره مشکل ساز بود. حالا که شهرداری این مسوولیت را برعهده گرفته است، تصور نمی‌شود که بتواند وضعیت را بهتر سازد. تراکم موترها در شهر کابل مشکل کلان دیگر در این مورد است که کنترول آن کار مشکل است و این نیاز به ایجاد سیستم منظم عبور و مرور دارد که این مشکل بتواند حل شود. شهرداری به تنهایی خود این کار را به گونه درست آن انجام داده نخواهد توانست، نهادهای دیگر باید در این عرصه با شهرداری همکاری کند، وزارت داخله نیز در پهلوی شهرداری باید همکاری داشته باشد.

شهرداری کابل به این باور است که از انتقال مدیریت ترافیک کابل به شهرداری این نهاد تلاش خواهد کرد که سهولت‌های زیادی برای شهروندان کابل ایجاد کند از جمله صدور جواز رانندگی و مجوز تردد موترها به صورت الکترونیکی انجام خواهد داد.

شهر کابل براساس اعلام اداره مرکزی آمار افغانستان حدود ۴ میلیون جمعیت دارد که گفته می شود که حدود ۵۰۰ هزار موتر در این شهر تردد دارد.

زهرا محمدیان، دانش‌آموخته اقتصاد، دانشگاه کاتب: 

انتقال مديريت ترافيك از وزارت داخله به شهرداري كابل، به باور ما هيچ تغييري مثبتي در وضعيت ترافيك شهر كابل نخواهد آورد. شهركابل حدود هفت ميليون جمعیت و تقريبن سه ميليون موتر دارد، وقتي كه وزارت داخله با آن نيروي خود نتوانست به صورت در مديريت كند، شهرداري كه به هيچ عنوان توانايي مديريت ترافيك شهر كابل را ندارد و اگر تا حال راننده ها و موترداران اندكي هم از پوليس ترافيك ترس داشتند به دليل اين بود كه وزارت داخله در پشت ان قرار داشت، شهرداري خود مسووليت هاي خود را به خوبي انجام داده نمي‌تواند، كثافات در شهر كابل در هرجاي ديده مي‌شود كه شهرداري كابل مدير درست نكرده است، بنابراين مديريت كردن ترافيك شهركابل نياز به توانايي بيشتر و مديريت بهتر دارد، كه شهرداري ان توانايي را ندارد.

نيكمل ابراهيم خيل، د کمپیوترساینس محصل، باختر پوهنتون: 

موږ باور لرو چې د کورنیو چارو وزارت څخه د کابل ښاروالي ته د ټرافیک مدیریت انتقالول په کابل کې د ټرافیک حالت کې هیڅ مثبت بدلون نه راځي. کابل ښار شاوخوا اوه میلیونه خلک لري او نږدې درې میلیونه موټرونه لري. کله چې د کورنیو چارو وزارت ونشو کولی د خپل ځواک سره د کابل ترافیک په ښه ډول اداره کړي، ښاروالۍ خو په هیڅ ډول  د کابل د ټرافیک اداره کولو توان نلري،

او که څه هم، تراوسه موټر چلوونکی د ټرافیکي پولیسو څخه ډاریدل، دا ځکه چې د کورنیو چارو وزارت د هغوی شاته ولاړ او له هغوی څخه ملاتړ کو.

ښاروالۍ د خپلی ډنده په ښه ډول ترسره کول کی پاتی راغلی ده ،  کثافات د  کابل ښار په هر ځای کې لیدل کیږي چې دا پخپله څرګندوی چی ښاروالۍ  په سمه توگه خپله ډنده  ندي ترسره کړه.

نو د کابل ښار د ټرافیک اداره کولو لپاره ډیر ظرفیت او ښه مدیریت ته اړتیا ده، چی ښاروالي دا ظرفیت نلري.

Please rate this

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *